MIASTO44

Miasto

fot. Ola Grochowska, Akson Studio

Miasto44 nie będzie filmem historycznym, dokumentem o przebiegu Powstania. Mimo, że rozgrywa się w walczącym Mieście, opowiada historię ludzi, a nie oddziałów czy barykad.

Miasto44 nie będzie argumentem w Powstańczej Dyskusji. Nasz film ma przekazywać emocje, a nie ważyć racje czy odsłaniać kulisy podjętych przed 70 laty decyzji. To zostawiamy historykom.

Miasto44 nie będzie pomnikiem. Nie chcemy składać hołdu. Opowiemy historie prawdziwych młodych ludzi. Niektórzy z nich zachowali się pięknie, inni załamali się i stchórzyli. Jedni marzyli o poświęceniu, inni o kochaniu się z dziewczyną. Nie szukamy spiżowych bohaterów.

Miasto44 nie będzie filmem o polityce. Będzie filmem o miłości, młodości i walce.

Taką deklarację na stronie producenta złożyli twórcy filmu „Miasto44”. Premiera obrazu w reżyserii Jana Komasy (tego od wielokrotnie nagradzanej „Sali Samobójców) dopiero za rok.

Głównych bohaterów filmu poznajemy na krótko przed wybuchem Powstania. Konspiracja to dla nich nie tylko patriotyczny obowiązek, ale i młodzieńcza przygoda, okazja do zabłyśnięcia przed rówieśnikami, zaimponowania dziewczynom. Na podziemnych szkoleniach romansują, popisują się, snują plany. Nie wiedzą, że nadchodzące lato będzie dla nich prawdziwym egzaminem życia. Nie wiedzą, że historia ma wobec nich pewne plany…

Przygotowania do filmu trwały prawie 8 lat! Twórcy pragnąc obsadzić młodych, nieznanych aktorów zorganizowali szereg castingów odbywających się od grudnia 2012 do marca 2013 w miastach całej Polski, na które stawiło się blisko 7 tys. chętnych. Zdjęcia do filmu zaczęły się 11.maja 2013 roku na ul. Stalowej w Warszawie. Realizacja zdjęć do filmu ma trwać symboliczne 63 dni – tyle, co powstanie warszawskie. Premiera filmu przewidziana jest na 1.sierpnia 2014 roku w 70-rocznicę wybuchu powstania. Film ma być zaprezentowany na wielkim ekranie sprowadzonym specjalnie na tę okazję z USA i ustawionym na Stadionie Narodowym.

Miasto44

Reżyseria: Jan Komasa
Scenariusz: Jan Komasa
Zdjęcia: Marcin Prokop

Obsada: Zofia Wichłacz (Biedronka), Józef Pawłowski (Stefan), Anna Próchniak (Kama), Karolina Staniec (Beata), Filip Gurłacz (Rogal), Maurycy Popiel (Góral), Antoni Królikowski (Beksa), Michał Mikołajczak (Aleksander), Tomasz Schuchardt (Kobra), Jan Kowalewski (Adam), Michał Meyer (Pająk), Grzegorz Daukszewicz (Miki), Marianna Januszewicz (Lusia), Magdalena Koleśnik (Klara).

miasto2

fot. Ola Grochowska, Akson Studio

miasto5

fot. Ola Grochowska, Akson Studio

miasto3

fot. Ola Grochowska, Akson Studio

Miasto1

fot. Ola Grochowska, Akson Studio

miasto6

fot. Ola Grochowska, Akson Studio

miasto4

fot. Ola Grochowska, Akson Studio

miasto8

fot. Ola Grochowska, Akson Studio

miasto7

fot. Ola Grochowska, Akson Studio

 

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Retro i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz