NIEZWYKŁE ZDJĘCIA RODZINY KENNEDYCH

photo (13)

 

Fundacja Loewe uczciła pięćdziesiątą rocznicę śmierci amerykańskiego prezydenta Johna Fitzgeralda Kennedego specjalną wystawą w Barcelonie. Zgromadzono na niej 40 prywatnych i niepublikowanych wcześniej zdjęć prezydenta i jego rodziny. Fotografie wykonał ceniony i uznany za jednego z najbardziej wpływowych fotografów Ameryki – Mark Shaw. Przedstawione zdjęcia nigdy wcześniej nie były publicznie pokazywane i ukazują postać JFK od wygranych przez niego wyborów w 1960 roku do jego zabójstwa w Dallas w 1963 roku. Fotograf Mark Shaw był także przyjacielem prezydenta i jego rodziny, więc kto jak nie on potrafił stworzyć intymny portret wszystkich członków tego jakże wyjątkowego klanu.

Zaraz po śmierci JFK, dokładnie w dzień jego pogrzebu, Mark zrezygnował z robienia zdjęć i nigdy już nie powrócił do zawodu.

Wystawa upamiętnia 50. rocznicę śmierci prezydenta USA i w listopadzie można ją było oglądać w galerii Loewe na Paseo de Gracia 91 w Barcelonie.

 

photo (12)

photo (16)

photo (23)

photo (9)

photo (2)

photo (3)

photo (17)

photo (5)

photo (56)

photo (15)

photo (18)

photo (10)

photo (7)

photo (20)

photo (21)

photo (8)

photo (6)

photo (1)

photo (4)

photo (11)

photo (19)

photo (14)

photo (22)

photo

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Retro i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz