PAMIĘTNIK PANI HANKI

zdjc

Gorąco polecam, abyście dwa kolejne poniedziałkowe wieczory spędzili z Teatrem Telewizji i gwarantuję, że to będzie znakomita uczta dla oka, ucha i duszy. Spektakl „Pamiętnik Pani Hanki” na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza to satyra na życie towarzyskie i uczuciowe śmietanki towarzyskiej lat 30. Jest więc i śmiech i śpiew, i żart, i zaduma. Ale „Pamiętnik” to przede wszystkim znakomita obsada, plejada fantastycznych aktorów i szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, jak udało się producentce Jolancie Trykacz zebrać tak wielkie osobowości polskiej sceny i filmu w jednym miejscu i czasie. Aktorzy kręcili bowiem wszystkie sceny do spektaklu przez jeden wakacyjny miesiąc pod okiem równie znakomitego reżysera Borysa Lankosza. Nie jestem krytykiem teatralnym, ani filmowym, ale mam wrażenie, że skromność i surowość scenografii oraz mocne i częste zbliżenia kamery na twarze aktorów przywodzą na myśl podobieństwo do słynnego i wielokrotnie nagradzanego „Rewersu” Lankosza.

Spektakl jest także swoistą rewią mody z lat 30. O kostiumy aktorów zadbała Magdalena Biedrzycka i są to idealnie odszyte sukienki, garsonki, garnitury z czasów międzywojnia. Obrazu dopełnia oryginalna biżuteria i dodatki artdeco.

A w „Pamiętniku” można obejrzeć genialną wprost aktorkę młodego pokolenia Joannę Kulig, która również tańczy i śpiewa. A jej sceny z wujaszkiem granym przez Wiktora Zborowskiego są po prostu majstersztykiem. Bardzo intrygująca (jak zwykle) jest Magda Cielecka w roli pewnej bardzo tajemniczej kobiety. Śpiewający Maciej Zakościelny, tańcząco-śpiewający Borys Szyc i świetni Danuta Stenka, Małgorzata Zajączkowska, Krzysztof Wakuliński czy Jacek Koman sprawią, że zapomnicie na chwilę o wszelkich zmartwieniach i dacie się zabrać w podróż do Warszawy i Krynicy lat 30. A wszystkie sceny okraszone są niezapomnianymi piosenkami Jerzego Wasowskiego. Czy ja w ogóle muszę jeszcze kogoś zachęcać?!

„Pamiętnik pani Hanki” w TVP1 – 09.września oraz 16.09. o godz.20.20 w Teatrze Telewizji.

Premiera "Pamiêtnik pani Hanki"

Fot. MWMEDIA

Premiera "Pamiêtnik pani Hanki"

Fot. MWMEDIA

Premiera "Pamiêtnik pani Hanki"

Fot. MWMEDIA

Premiera "Pamiêtnik pani Hanki"

Fot. MWMEDIA

Premiera "Pamiêtnik pani Hanki"

Fot. MWMEDIA

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Retro i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz