ANJA RUBIK STWORZYŁA WŁASNE PERFUMY

anj

Jeszcze nie minęły echa kolekcji dla Mohito, którą zaprojektowała Anja Rubik, a nasza supermodelka zaskoczyła kolejnym projektem. Anja stworzyła własne perfumy, nad którymi pracowała ponad trzy lata! Oto, co opowiada o nich sama!

ORIGINAL by Anja Rubik – perfumy, które właśnie ujrzały światło dzienne, są efektem mojej wieloletniej pracy. Pragnęłam stworzyć zapach całkowicie autorski, spójny z moim światopoglądem i estetyką, którą kieruję się w codziennych wyborach. Projekt od początku do końca wyszedł wyłącznie spod mojej ręki. Nadzorowałam nie tylko proces tworzenia samego zapachu, ale również designu, a także całej kampanii reklamowej. Nie chciałam iść na kompromisy, więc nie zdecydowałam się sprzedać praw do swojego nazwiska żadnemu z dużych koncernów kosmetycznych. Chciałam kontrolować każdy etap powstawania zapachu, dlatego tak wiele czasu zajęło mi stworzenie kompilacji idealnej, która w pełni reprezentuje mnie, moją wizję świata. ORIGINAL to unikalna kompozycja zaskakujących nut zapachowych, pewności siebie i oryginalności. Definicja stylu życia kobiety współczesnej, niezależnej a zarazem wyjątkowej, która z odwagą podąża wyznaczoną przez siebie drogą i wie czego pragnie. Jestem dumna z tego projektu.

Eau de Parfum, Original by Anja Rubik / Oct. 2014Hołduję naturalnemu pięknu, prostej estetyce i klasycznemu spojrzeniu na modę. Do stworzenia tego zapachu zainspirowały mnie niezwykłe fotografie Roberta Mapplethorpe’a – jednego z najlepszych portrecistów XX wieku. Pracując nad ORIGINAL, spędziłam godziny przed albumami pełnymi jego wyjątkowych czarno-białych fotografii i już wtedy wiedziałam, że chcę stworzyć zapach, który odda tą idealną kompozycję. Wyrafinowaną, a zarazem prostą. Zainspirowały mnie zwłaszcza zdjęcia kwiatów, głównie lilii. I to właśnie one – elektryzujące i hipnotyczne, zostały główną nutą zapachową moich perfum. Postanowiłam także trzymać się estetyki czerni i bieli na etapie tworzenia opakowania, które sama zaprojektowałam, jak również sesji, która powstała w towarzystwie najbliższych przyjaciół. Dyrektorem artystycznym projektu został Julien Gallico z którym współpracuję na co dzień przy 25 Magazine. Za zdjęcia odpowiadała moja przyjaciółka, genialna portrecistka- Paola Kudacki. Stylizacją zajęła się wybitna postać świata mody- Karen Keiser. Za mój wygląd na planie odpowiadała Wendy Rowe oraz Shon, natomiast spot reklamowy wyreżyserował Gordon Von Steiner- znany twórca ekskluzywnych filmów opowiadających o zakulisowym świecie mody. Zarówno reklama, jak i sesja zdjęciowa, która powstawała w atmosferze przyjaźni i zrozumienia jest hołdem dla Mapplethorpe’a, który słynął ze swojej pracy w studiu. Dlatego też akcja filmu rozgrywa się w artystycznym atelier, by pod koniec przenieść się na ulice Nowego Jorku i pokazać jak ORIGINAL dodaje kobiecie zmysłowości, napędza do działania, prowokuje.

Perfumy powstawały we Francji. Są efektem moich licznych wypraw do najbardziej renomowanych rozlewni oraz miejsc w których tworzy się najsławniejsze zapachy świata. Tam też są oryginalnie rozlewane i pakowane. ORIGINAL to finezyjne połączenie zaskakujących nut zapachowych. Dominująca woń kwiatu lilii, łączy się z orzeźwiającym zapachem zielonej herbaty, słodkością różowego pieprzu oraz wonią naturalnych akcentów żywicznych. Kwiat lilii, który wybrałam jako główną nutę to najpotężniejszy symbol kobiecości. Rozkwita na ciele z każdym ruchem emanując intensywnym i oszałamiającym zapachem. Subtelna, pełna zagadkowej zmysłowości woń tego niezwykłego kwiatu uwodzi i kusi, roztaczając wokół siebie nutkę tajemnicy i finezyjnego piękna. Złagodziłam ten zapach poprzez dodanie zielonej herbaty, której pobudzające właściwości dodają energii i ożywiają ciało oraz umysł. Jednocześnie działając kojąco, regenerująco i przywracając dobre samopoczucie. Jej uniwersalna woń jest symbolem współczesności.  Kolejny ton zapachu to różowy pieprz. Wzbogaca on perfumy o pikantną i namiętną woń. Jednocześnie jego słodka, a zarazem łagodna nuta idealnie współgra z dominującym kwiatowym zapachem. Perfumy zwieńczają akcenty żywiczne, które subtelnie spajają pozostałe składniki. Przywracają im naturalną równowagę, która wynika z harmonii życia w naturze. Mają charakter wyciszający i regenerujący, który otula zmysły pod koniec ciężkiego dnia.

Eau de Parfum, Original by Anja Rubik / Oct. 2014Butelka i opakowanie, które zaprojektowałam jest dopełnieniem zapachu i inspiracji, jakie posłużyły mi do stworzenia ORIGINAL. Z pozoru prosty kształt zaskakuje geometrycznym zbiegiem linii horyzontalnych. Czarno – biała estetyka opakowania i flakonu ponownie nawiązuje do zdjęć Roberta Mapplethorpe’a, które są dla mnie synonimem prostoty i piękna. Białą część butelki celowo stworzyłam z satynowego materiału, który jest podatny na zabrudzenia. Pozwala to zostawiać na flakonie odciski palców, czyniąc tym samym perfumy przedmiotem bardzo osobistym i indywidualnym, będącym integralną częścią każdej kobiety, która postanowi go kupić.

Uważam, że ORIGINAL to znacznie więcej niż perfumy. Starałam się zawrzeć w nich spójną wizję świata, afirmację kobiecości, a także przesłanie, które ma inspirować, dodawać odwagi by podążać własną drogą. To zapach, który dopasowuje się do kobiety, jej nastroju, rytmu codzienności. Ewoluuje z każdym kolejnym krokiem, dodając pozytywnej energii i pewności siebie bez względu na sytuację. ORIGINAL to po prostu ja: kobieta, partnerka, modelka – Anja Rubik.

Perfumy Anji będą dostępne w sprzedaży w Polsce w salonach Inglot od 22 listopada. Jeśli chciałybyście spotkać Anję Rubik, to będzie taka możliwość już w najbliższy weekend:-) 22.listopada o godz 15. w warszawskiej Galerii Mokotów w salonie Inglot, a 23. listopada w Krakowie w Galerii Krakowskiej o godz 14.

Zrzut ekranu 2014-11-12 o 14.11.38

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroda i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz