DOTYKAM=WYGRYWAM + ODDAJĘ=DOSTAJĘ

ambasadorki-kampanii-dotykam-wygrywam

Każdego roku w Polsce u ponad 17 tys. kobiet diagnozuje się raka piersi. Niestety, około 35%  z nich nie ma szansy na wyleczenie z powodu zbyt późnego wykrycia choroby. Najczęstszym powodem jest późne zgłoszenie się do lekarza oraz brak wiedzy na temat wykonywania samobadania piersi.

1 października ruszyła 5. edycja kampanii DOTYKAM=WYGRYWAM. Organizator, bieliźniana marka Panache, specjalizująca się w produkcji bielizny D+, wspólnie ze Stowarzyszeniem Polskie Amazonki Ruch Społeczny, podjęli się PRÓBY POBICIA REKORDU GUINNESSA W SAMOBADANIU PIERSI, które odbyło się na Błoniach przy Stadionie Narodowym w Warszawie.

Do samobadania zachęcały ambasadorki kampanii Dotykam=Wygrywam, które również przyłączyły się do bicia światowego rekordu. Ambasadorkami kampanii są: Beata Sadowska, Daria Widawska, Elżbieta Romanowska, Aleksandra Kisio, Krystyna Kofta, Ilona Felicjańska, Paulina Smaszcz-Kurzajewska, Anna Popek, Karolina Szostak, Aleksandra Mikołajczyk, Magdalena Waligórska, Agnieszka Wielgosz, Anna Gzyra, Elżbieta Jędrzejewska, Anna Iberszer i ja, Ewa Wojciechowska.

ambasadorki-kampanii-dotykam-wygrywam

Ponadto, podczas wydarzenia istniała możliwość skorzystania ze specjalnej strefy zdrowia, w której porad udzielali onkolog, lekarz od chorób zakaźnych, dermatolog, nefrolog oraz endokrynolog. Na miejscu obecne były również brafitterki Panache, które zadbały o dopasowanie odpowiednich biustonoszy dla pań.

brafitterki-panache

Oddaj stanik do re(CYC)lingu!

W ramach wydarzenia zbierane były również stare, niepotrzebne staniki do re(CYC)lingu. Marka Panache, specjalizująca się w produkcji bielizny do miseczki K, w ramach kampanii daje wyjątkową możliwość pozbycia się źle dopasowanych biustonoszy, które zalegają w naszych szafach. Całkowity zysk z zutylizowanych przez firmę 3R Recycling Solutions biustonoszy zostanie przekazany na wsparcie działań stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na rzecz walki z rakiem piersi. Każdy oddany stanik wymieniany był na kupon o wartości 20zł przeznaczony na zakup nowego, dobrze dopasowanego biustonosza z oferty marek Panache.

Nie mogłaś uczestniczyć w wydarzeniu? Nic straconego!

Przez cały październik możesz również oddawać swoje znoszone staniki w salonach oferujących bieliznę Panache (adresy sklepów na www.dotykamwygrywam.pl) i w zamian otrzymać kupon na 20zł. W sklepach możesz też skorzystać z wiedzy przeszkolonych przez specjalistów z Centrum Onkologii brafitterek, na temat profilaktyki raka piersi oraz zaopatrzyć się w zawieszki pod prysznic zawierające instruktaż samobadania.

„Kampania Dotykam=Wygrywam wspiera walkę z rakiem piersi promując edukację w zakresie samobadania, jak i noszenia właściwego rozmiaru biustonosza – mówi Izabela Sakutova, pomysłodawca akcji i przedstawiciel Panache. Będąc w przemyśle bieliźnianym, za nasz obowiązek uważamy popularyzowanie w świadomości kobiet konieczności dbania o zdrowie piersi. Dodatkowo „Kosze na Biustonosze” są łatwym sposobem pozbycia się zalegających w szufladach niechcianych staników i tym samym wsparcia działań stowarzyszenia Polskie Amazonki Ruch Społeczny na rzecz walki z rakiem piersi” – podkreśla organizatorka, Izabela Sakutova.

PHOTO: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA WARSZAWA 01.10.2016 BICIE REKORDU GUINNESSA W SAMOBADANIU PIERSI W RAMACH AKCJI DOTYKAM=WYGRYWAM N/Z: ALEKSANDRA MIKOLAJCZYK

FOT: MWMEDIA Izabela Sakutova i Aleksandra Mikołajczyk

Symboliczny moment wyrzucania zniszczonych, źle dopasowanych biustonoszy przez Ambasadorki akcji Dotykam=Wygrywam

Aleksandra Kisio

Aleksandra Mikołajczyk

Anna Gzyra-Augustynowicz

Daria Widawska

Elżbieta Jędrzejewska

Elżbieta Romanowska i Paulina Smaszcz-Kurzajewska

Ewa Wojciechowska

Karolina Szostak

Elżbieta Kozik, Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki „Kampania Dotykam = Wygrywam cudownie wpisuje się w projekt PRÓBY POBICIA REKORDU GUINNESSA W SAMOBADANIU PIERSI. DOTYKAM, to nie tylko WYGRYWAM życie, ale ratuję pierś. Choć o raku piersi i jego profilaktyce mówi się coraz więcej, wciąż przesuwa się dolna granica wieku kobiet nim dotkniętych. Ważne jest zatem, by regularnie badać zdrowie swojego biustu – wykonując badania kontrolne u lekarza, ale też samobadając piersi w domowym zaciszu.

PHOTO: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA WARSZAWA 01.10.2016 BICIE REKORDU GUINNESSA W SAMOBADANIU PIERSI W RAMACH AKCJI DOTYKAM=WYGRYWAM N/Z:

FOT: MWMEDIA Elżbieta Kozik, Prezes Ruchu Społecznego Polskie Amazonki

Bicie rekordu Guinnessa w samobadaniu piersi

rekord-guinnessa-w-samobadaniu-piersi

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroda i oznaczony tagami , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz