NOWY, NORMALNY WYMIAR PIĘKNA

martyn

Dziewczyny i drogie panie! Jeśli jesteście już znudzone oglądaniem w reklamach idealnie szczupłych, idealnie pięknych i idealnie gładkich ciał modelek w bieliźnie i w strojach kąpielowych, tudzież piętnastolatek reklamujących kremy na zmarszczki, to jest materiał dla was! Czyli dla nas, wszystkich normalnych kobiet z naszymi wadami i atutami.

Brytyjska marka bielizny Panache przeprowadziła badania, w których zapytała kobiety, jak reagują na wizerunek kobiet przedstawianych w reklamach. Oto wnioski:

– nierealne

– nie inspirujące

– trudno jest się z nimi utożsamiać

– zbyt perfekcyjne

– jednowymiarowe

– ich targetem nie są kobiety, a mężczyźni

Z badań wynika również, że media promują jeden określony typ kobiety, której głównymi wyznacznikami są: sława, pieniądze, sukces, skandale i wygląd. Okazało się też, że 75%  młodych kobiet nie znajduje wśród tych promowanych przez media osób, silnych, kobiecych wzorców do naśladowania.

Idąc tym tropem, marka Panache rozpoczęła globalną kampanię „MODELLED BY ROLE MODELS – NOWY WYMIAR PIĘKNA”, w której prezentuje i celebruje sześć kobiet w bieliźnie, które są godne podziwu nie za ich wizerunek zewnętrzny, lecz za indywidualne zalety, osiągnięcia i działania na rzecz innych. Mieszkają w różnych miejscach świata, uprawiają różne zawody i są zupełnie różne, ale mają bardzo wiele wspólnego. Poznajcie je!

Zacznijmy od naszej rodaczki Martyny Kaczmarek. Martyna jest pomysłodawczynią akcji “Dzień dla życia” zachęcającej do oddawania krwi, szpiku kostnego i organów. Pozostałe panie to światowej klasy modelka plus size Marquita Pring promująca różnorodność rozmiarową i zdrowy styl życia, namawiająca do aktywności fizycznej terapeutka sportowa Amy Hughes, która w 2014 r. pobiła światowy rekord w bieganiu w 53 maratonach, zbierając na cele charytatywne w ciągu 53 dni 53000 funtów, brytyjska T34 paraolimpijka wyścigów na wózkach inwalidzkich Hannah Cockroft, pielęgniarka Rachel Duncombe-Anderson walcząca w Afryce z ebolą oraz brytyjska wokalistka Mica Paris aktywnie działająca w obronie kobiet i ich praw.

1. MARTYNA KACZMAREK

Historia Martyny rozpoczęła się w dniu jej 18. urodzin. Nietypowo jak na nastolatkę, postanowiła tego dnia oddać krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Zaraz po tym wpadła na pomysł zorganizowania zbiórki krwi na terenie szkoły, w której się uczyła. Akcja się powiodła, co zmotywowało Martynę i tak powstała akcja „Dzień Dla Życia”. Celem tej akcji jest szerzenie idei dzielenia się sobą z innymi ludźmi poprzez oddawanie krwi, rejestrowanie się do banku szpiku kostnego oraz podpisywanie oświadczeń woli dotyczących oddania organów pośmiertnie. Martyna zainspirowała do działania wielu młodych ludzi, którzy do tej pory regularnie oddają krew. Dzięki jej zaangażowaniu akcja otrzymała status fundacji. W tym roku odbyła się w liceach w miastach wojewódzkich całej Polski, a 4 lipca odbędzie się ogólnopolski zlot krwiodawców na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Martyna_Ecomms_01Martyna_Idina_Moulded_Tshirt_Bra_6968_Brief_6962_Black_02.jpgMartyna_Panache_Porcelain_Elan_Strapless_7320_Brief_7324_Nude_01.jpg

2. AMY HUGHES

Amy jest terapeutką sportową w Somerset w Anglii. Jej celem jest zachęcenie ludzi do aktywnego i zdrowego trybu życia. Zbiera również fundusze dla Fundacji Isabelle Lottie, która ma celu rozwijanie świadomości na temat wczesnego wykrywania guza mózgu u dzieci i młodzieży. Działając w tym kierunku, Lottie stawia sobie ogromne wyzwania. W 2013 roku pobiła światowy rekord i pobiegła w 17 kolejnych maratonach. W roku 2014 pobiła kolejny rekord i przebiegła 53 maratony w 53 brytyjskich miastach w ciągu 53 kolejnych dni !!! Zebrała dzięki temu ogromną sumę £53,000 na cele charytatywne.

Amy_Ecoms_01Amy_Panache_Evie_Strapless_5320_Brief_7252_Black_03.jpgAmy_Panache_Sport_Bra_5021_Grey_02.jpg

3.   MICA PARIS

To jedna z najlepszych i najbardziej szanowanych brytyjskich piosenkarek. Jest również znana ze wspierania wielu organizacji charytatywnych. Działa między innymi jako ambasadorka fundacji Amy Winehouse, wspiera także kampanię „Nie znaczy nie”, która przeciwdziała wykorzystywaniu kobiet i promuje równość płci. Znajduje się także na liście „100 Great Black Bi tones”, która to została stworzona, aby uczcić osiągnięcia oraz wkład brytyjskiej afroamerykańskiej społeczności na przestrzeni stuleci.

Mica_Ecoms_02Mica_Panache_Envy_Balconnet_7285_High_Waist_Shaping_Brief_7284_Black_02_RGB.jpgMica_Panache_Envy_Balconnet_7285_Brief_7282_White_02_RGB.jpg

4. RACHEL ELLIOT

Pielęgniarka, która pracuje w szpitalu Royal London oraz wolontariuszka w Centrum Leczenia wirusa Ebola w Sierra Leone. W 2014 roku odważnie zgłosiła się na ochotnika, gdy tylko zobaczyła apel o wolontariuszy. Pomimo obaw związanych z tym wyzwaniem, czuła nieodpartą potrzebę wypełnienia swojego powołania. ” Myślę, że jest to zdrowy strach” mówi Rachel.

Rachel_Ecoms_01_RGB.jpgRachel_Panache_Porcelain_Elan_Tshirt_Bra_7321_Nude_02_RGB.jpgRachel_Panache_Porcelain_Viva_6071_Brief_6072_Black_01_RGB.jpg

5. MARQUITA PRING

Marquita to światowej sławy modelka o pełniejszych kształtach, pochodząca z Nowego Yorku i zajmująca się modelingiem od 15 roku życia. Była na okładce włoskiego Vogue’a, pracowała dla Jean Paul Gaultier oraz brała udział w kampaniach Evans and Levi. Jest również współzałożycielem grupy ALDA, promującej pozytywny obraz ciała i zachęcającej kobiety do podkreślania swoich kształtów, co wpływa na wzrost pewności siebie oraz pozytywne nastawienie. Grupa prowadzi wykłady oraz seminaria na całym świecie. Marquita wierzy, że firmy odzieżowe muszą podkreślać różnorodność kobiecych kształtów i angażować modelki wszystkich możliwych kształtów i rozmiarów.

Marquita_Ecoms_01Marquita_Panache_Envy_Balconnet_7285_High_Waist_Shaping_Brief_7284_Nude_01_RGB.jpgMarquita_Panache_Andorra_5675_Brief_5674_Black_01.jpg

6.HANNAH COCKROFT

Kawaler Orderu Imperium Brytyjskiego, angielska paraolimpijka startująca w wyścigach na wózkach inwalidzkich. W czasie narodzin Hannah doświadczyła dwukrotnie zawału serca, co spowodowało nieodwracalne zmiany w jej mózgu oraz doprowadziło do deformacji nóg i stóp w połączeniu z osłabieniem stawu biodrowego. Jej niezłomny duch oraz odwaga, pozwoliły jej pomimo przeciwności losu osiągnąć wiele wspaniałych sportowych sukcesów. Otrzymała tytuł Sportsmenki roku 2012 nadany przez Federację Sportu Niepełnosprawnych. Zdobyła złoto podczas Paraolimpiady w Londynie w 2012 na 100 i na 200 metrów oraz w 2014 podczas europejskich Mistrzostw IPC na 100 i na 800 metrów. Jest też światową rekordzistką w kategorii T34 na 100, 200, 400 i 800 metrów.

Hannah_Ecoms_02.jpgHannah_Panache_Clara_Balconnet_7255_Nude_03.jpgHannah_Panache_Porcelain_Elan_Moulded_Tshirt_Bra_7321_Short_7324_Black_01.jpg

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroda i oznaczony tagami , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz