WARSZAWA MA WŁASNE PERFUMY!

puredistance-warszawa_visual-2

Historia zapachu WARSZAWA rozpoczęła się niemal 30 lat temu, gdy Jan Ewoud Vos po raz pierwszy usłyszał utwór Davida Bowie zatytułowany Warszawa. Muzyka go urzekła, a nazwa „Warszawa” głęboko poruszyła, brzmiąc niepokojąco szorstko, lecz równocześnie pięknie i intrygująco.

Gdy wiele lat później Jan Vos ponownie odwiedził Warszawę, był już właścicielem Puredistance, jednego z najbardziej ekskluzywnych domów perfum na świecie, który oferował wyłącznie ekstrakty czystych perfum o najwyższym stężeniu olejków i esencji zapachowych. Wszystkie perfumy dla marki tworzyli i tworzą mistrzowie perfumiarstwa z Londynu, Paryża i Nowego Jorku, dlatego słyną w świecie z ponadczasowego piękna i prawdziwego luksusu.

Przebywając w Warszawie Jan Vos zachwycał się miastem i ludźmi. Obserwował kobiety,  spacerujące z dumą i elegancją po ulicach miasta i starał się fotografować każdą chwilę  i utrwalać życie Warszawy na krótkich filmach.

Dwa lata temu w jego głowie zrodził się pomysł stworzenia w hołdzie dla miasta zapachu o nazwie WARSZAWA. Perfum dojrzałych, pełnych życia, luksusowych. Zadanie ich skomponowania powierzył paryskiemu mistrzowi perfumiarstwa Antoine`owi Lie, który dla marki Puredistance stworzył wcześniej dwa doskonałe zapachy: Black i White.

Dla mnie osobiście zapach Warszawa kojarzy się z latami 70. i jest swoistą mieszanką zapachów ówczesnych ulic miast połączoną z luksusowym i niedostępnym zapachem, który czuło się przekraczając drzwi Pewexu. Jakkolwiek może dziwnie to brzmi, to jestem tym zapachem zachwycona. Co ciekawe, David Bowie skomponował swoją piosenkę o Warszawie w latach 70., Jan Vos zainspirował się właśnie tym utworem przy wymyślaniu zapachu. Premiera perfum odbyła się wczoraj 7.grudnia na 40 piętrze hotelu Marriott z oszałamiającym widokiem na oświetloną Warszawę. A okazja do świętowania była podwójna, bowiem rodzina Missalów świętowała 25-lecie swojej pracy w perfumeriach!

puredistance-warszawa-60ml-ekstrakt-perfum

A jak pachnie WARSZAWA ?!
Nuty głowy: galbanum, grejpfrut, liście fiołka
Nuty serca: jaśmin (absolut), szczodrzenica sitowata (janowiec hiszpański) – absolut, masło irysowe
Nuty bazy: paczula, wetiwer, styraks

Nie byłoby WARSZAWY bez mojej przyjaźni z rodziną Missalów, jej pełnej uwagi życzliwości i ciepła. A już z całą pewnością nie byłoby WARSZAWY w obecnym kształcie bez inspiracji, jaką stanowiła dla mnie Stanisława Missala. Jej klasa i elegancja kojarzyły mi się z szykownym pięknem dawnej Warszawy, której urok podziwiałem na starych zdjęciach i obrazach, zaś jej zdecydowany charakter i charyzma znalazły odzwierciedlenie w nowoczesnych nutach zapachu, który stworzył Antoine Lie. Krótko mówiąc: Warszawę perfekcyjnie uosabiają kobiety, które tutaj spotkałem. To one oddają charakter miasta, a tym samym odzwierciedlają ducha mojej WARSZAWY!”

Jan Ewoud Vos

miss

puredistance-warszawa-60ml-ekstrakt-perfum_box-1

Zanim koncepcja perfum WARSZAWA trafiła do laboratorium Antoine’a Lie, była przedmiotem wielogodzinnych dyskusji Jana Ewouda w rodzinnym gronie Missalów. U początków kompozycji leżała bowiem ciekawość artysty, który w trakcie wszystkich pobytów w Warszawie dogłębnie poznawał miasto. Nigdy nie stronił także od rozmów na temat jego pasjonującej, choć trudnej historii. Muzycznie z Warszawą kojarzył mu się Fryderyk Chopin. To właśnie w jego muzyce odnajdywał uniwersalną tęsknotę za pięknem. Dla swojej WARSZAWY zapragnął jednak innych, nowych dźwięków, dlatego do współpracy przy projekcie zaprosił polską kompozytorkę i skrzypaczkę Maję Pietraszewską-Koper, dostrzegając w niej nowoczesność, doskonale puentującą wielowiekową historię Warszawy. I tak powstał piękny i wzruszający filmik o Warszawie inspirowany muzyką i zapachem.

„Muzyka przeze mnie skomponowana miała wyrazić unikalny charakter i klimat Warszawy. Połączyłam w niej dwa z pozoru przeciwstawne oblicza miasta. Warstwa smyczkowa odpowiada o jego bogatej historii i tradycji. Z kolei część elektroniczna  obrazuje dynamiczny rozwój i nowoczesność Warszawy jako miasta europejskiego formatu.” 

Maja Pietraszewska-Koper

puredistance-warszawa-60ml-ekstrakt-perfum_box-2

_mg_1146

STANISŁAWA I MAREK MISSALA ORAZ JAN VOS Z ŻONĄ NA PREMIERZE „WARSZAWY”

puredistance-warszawa_visual-1

_mg_1359

Z JANEM VOSEM

puredistance-warszawa_visual-3

 

Lubię(0)Nie lubię(0)
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uroda i oznaczony tagami , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Komentarze

Liczba komentarzy: 0

    Dodaj komentarz