Wybierając nowe okna, należy przede wszystkim podjąć decyzję dotyczącą materiału, z którego je wykonano. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się okna aluminiowe. Warto zapoznać się z charakterystyką tego typu produktów i ich największymi zaletami. 

Największe zalety okien z aluminium 

Okna wykonane z aluminium przede wszystkim wyróżniają się bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie straszne im deszcze, mrozy czy zbyt duże nasłonecznienie. Ponadto, warto zaznaczyć, że aluminium jest dość sztywne w stosunku do swojej masy. Dlatego, bez obawy można za jego pomocą stworzyć duże przeszklone drzwi i okna. Stabilność konstrukcji z pewnością będzie bardzo duża, szczególnie w porównaniu z innymi materiałami wykorzystywanymi w stolarce okiennej. 

W ostatnim czasie producenci okien z aluminium kładli bardzo duży nacisk na to, aby polepszyć parametry swoich produktów. Okna mają bardzo dobry współczynnik termiczny, a także spełniają wszelkie normy oraz przepisy prawne. Umożliwiają to specjalne komory, a także uszczelki termiczne. 

Kolejnym atutem są możliwości związane z personalizacją. Inwestor może zdecydować, czy okna powinny być zwyczajne czy powinny się wyróżniać jakimiś niestandardowymi kształtami. Dostępna jest także pełna paleta kolorystyczna. Aluminium to także materiał, który w bardzo łatwy sposób można utrzymać w czystości. Nie trzeba się martwić o konieczność przeprowadzania żadnych prac konserwacyjnych.

Gdzie warto zastosować okna aluminiowe? 

Okna wykonane z aluminium mają bardzo szerokie zastosowanie. Przede wszystkim świetnie się sprawdzą w budynkach mieszkalnych, jak i w miejscach użytku publicznego. Aluminium dostępne jest w wielu różnych kolorach, dlatego można je dopasować do niemal każdego budynku. Z aluminium można też formować właściwe każdy kształt. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb i życzeń inwestora, a także warunków danego budynku. 

Mimo że stolarka okienna z aluminium to wydatek o ponad 50% większy niż w przypadku zwykłych okien PCV to z pewnością warto postawić na takie rozwiązanie i cieszyć się pięknymi oknami. Wymienione wcześniej zalety jednoznacznie świadczą o tym, że jest to naprawdę dobre rozwiązanie. Wiele firm oferuje naprawdę ciekawe oferty dotyczące okien aluminiowych. Przed podjęciem decyzji, warto dokładnie zapoznać się z możliwościami. Okna, drzwi balkonowe, tarasowe, czy okna dachowe z aluminium to naprawdę dobre rozwiązanie i inwestycja na lata!