Z każdym rokiem coraz więcej osób decyduje się na kupowanie przez Internet. Wśród dostępnych produktów znaleźć można m.in. materiały budowlane i wykończeniowe, takie jak panele podłogowe. Aby zakupy były udane, warto przed dokonaniem transakcji zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii. Pozwoli to uniknąć niepotrzebnych problemów. Dobry początek to rzecz jasna wyszukanie firmy oferującej panele pod hasłem panele podłogowe kielce lub podobnym.

Parametry, na które należy brać pod uwagę

Większość osób przy wyborze paneli podłogowych w pierwszej kolejności zwraca uwagę na ich kolorystykę i wygląd zewnętrzny. Chociaż wygląd ma istotne znaczenie, nie powinien być najważniejszym kryterium zakupu. Zdecydowanie ważniejsze jest zwrócenie uwagi na parametry wybieranego produktu. W sprzedaży dostępnych jest wiele wyrobów o różnej klasie ścieralności i użyteczności. Im wyższa klasa ścieralności, tym większa odporność paneli na uszkodzenia mechaniczne. Istotny wpływ na trwałość podłogi ma także klasa użyteczności wyrażana za pomocą dwóch cyfr. W domach prywatnych sprawdzą się produkty oznaczane symbolami AC2 lub AC3 oraz 21 i 22. Wybierając panele podłogowe w sklepie internetowym, warto również zwrócić uwagę na ich grubość. Największą popularnością cieszą się produkty 8 mm, jednak dostępne są także modele o grubości 6 mm lub 15 mm. Jeśli chodzi o rodzaje paneli, w sprzedaży znaleźć można produkty laminowane, drewniane, winylowe, a także polimerowe. Warto pamiętać, że każdy rodzaj różni się nieco swymi właściwościami.

Niezbędne akcesoria

Kupując panele podłogowe online, należy zwrócić szczególną uwagę na zamówienie odpowiedniej ilości. W pojedynczej paczce zazwyczaj znajduje się od 8 do 10 sztuk. Najprostszym sposobem na uniknięcie błędu jest obliczenie powierzchni pomieszczenia poprzez pomnożenie jego długości i szerokości. Aby ułatwić sobie zadanie, można skorzystać z gotowych kalkulatorów dostępnych w Internecie. Zamawiając panele podłogowe online, warto pamiętać również o zakupie niezbędnych akcesoriów. Zaliczyć należy do nich przede wszystkim maty podkładowe. Produkty te zapewniają izolację akustyczną i termiczną. W sprzedaży dostępne są maty korkowe lub wytwarzane z tworzyw sztucznych. Istotnym elementem wykończeniowym są listwy przypodłogowe oraz profile uniwersalne Osoby, które decydują się na samodzielny montaż, powinny zdecydować się na zakup metalowych dobijaków oraz klinów dylatacyjnych. Pierwsze umożliwiają dokładne połączenie pojedynczych paneli, drugie pozwalają stworzyć przestrzeń dylatacyjną pomiędzy podłogą, a ścianą. Większość nowoczesnych paneli wyposażonych jest w system montażu, który nie wymaga zastosowania kleju.