Każdy rodzic wie, jak ważne jest, żeby jego dziecko rosło i rozwijało się zdrowo i szczęśliwie. Kiedy maluch przychodzi na świat rodzice chcą zaspokoić jego wszystkie potrzeby i stworzyć mu jak najlepsze warunki do życia. Żeby dziecko mogło rozwijać różnego rodzaju umiejętności warto czasem posiłkować się odpowiednimi zabawkami.

Zabawki, które wspomogą rozwój Twojego dziecka

Niektóre zabawki mają niezwykle pozytywny wpływ na rozwój dzieci. Dzięki nim dzieci trenują swoje zdolności manualne oraz uczą się sprawnego myślenia. Przykładem takich zabawek są sprytne tablice manipulacyjne FoxyFamily. Składają się one z różnego rodzaju elementów przymocowanych do specjalnej płyty. Elementy takie jak na przykład włącznik światła, zasuwka z łańcuszkiem, dzwonek rowerowy, zębate kółka dzieci mogą do woli przesuwać, otwierać, naciskać, przełączać, poznając w ten sposób zastosowanie danych przedmiotów, ale także ich konstrukcję, fakturę, działanie itd. To z kolei korzystnie wpływa na ich percepcję oraz zachęca do poznawania otaczającego ich świata.

To właśnie dzięki tablicom manipulacyjnym, dziecko ma szanse rozwijać swoje umiejętności poznawcze, logiczne myślenie, koordynację ręka-oko i wiele innych. Dzięki nim maluszek będzie pochłonięty wartościową zabawą, a strudzeni rodzice będą mieli czas na odpoczynek lub rozwijanie własnych pasji. Tablica manipulacyjna może być także pretekstem do wspólnej zabawy i odkrywania nowych przedmiotów na tablicy i ich zastosowania. Tego typu zabawki wzmacniają w dziecku jego naturalną ciekawość świata oraz rozwijają samodzielność. Bawiąc się wspólnie z dzieckiem pojawia się okazja do budowania wspaniałej, wzajemnej relacji.

Tablice manipulacyjne – praktyczne i bezpieczne

Oprócz niewątpliwych zalet tablic manipulacyjnych związanych z rozwojem dziecka, należy zwrócić uwagę także na ich wygląd. Wykonane z najwyższej jakości materiałów, mogą być dodatkową, piękną dekoracją dziecięcego pokoju. W zależności też od upodobań maluszka, można kupić tablicę w kształcie wesołego lwa lub zabawnej lamy. Słonik z długą trąbą lub rudy lisek, spodobają się każdemu miłośnikowi świata zwierząt.  Wszystko po to, aby spełniać dziecięce marzenia oraz zapewnić maluchowi zabawki korzystnie wpływające na jego rozwój.

Tablice manipulacyjną można kupić swojemu dziecku, ale jest to także rewelacyjny pomysł na prezent dla małego odkrywcy z okazji np. urodzin lub pod choinkę.  Tak obdarowane dziecko z pewnością odwdzięczy Ci się najpiękniejszym uśmiechem, a Ty będziesz mieć pewność, że dzięki Tobie maluch będzie miał ciekawe zajęcie na długie godziny.

Koniecznie doczytaj https://foxyfamily.pl/tablica-manipulacyjna-co-to-takiego/