Remont to coś, na co niekiedy bardzo długo czekamy, a z drugiej strony wręcz nienawidzimy. Sam czas trwania remontu i wychodzące podczas niego „niespodzianki”, potrafią mocno wpływać na nasze samopoczucie. Efekt końcowy jest jednak zazwyczaj tego wszystkiego wart i daje głęboką satysfakcję. Jednak nim zamówimy profesjonalną ekipę remontową powinniśmy zastanowić się nad kilkoma istotnymi kwestiami. Zaczynamy rzecz jasna od wyboru firmy. Tej zwykle szuka się w internecie pod hasłem usługi remontowe kielce lub zatrudnia z polecenia. Kolejno musimy pamiętać o ważnych aspektach, które przybliżone poniżej.

Remont – ile nas wyniesie?

Przed remontem warto oprzeć swoje działania na 5 praktycznych poradach. Niektóre z nich dotyczą kwestii finansowych. Po pierwsze zawsze należy oszacować ogólne koszty remontu. Najlepiej jest je na końcu podwoić lub też dodać do nich chociaż 50%. Wielu wydatków nie jesteśmy w stanie od razu oszacować, niektóre kwestie natomiast z nieuwagi pomijamy. Tymczasem trzeba zakupić pędzle, wałki, kuwety do farby i wiele innych. Na takich małych rzeczach, również można sporo stracić.

Druga porada dotyczy miejsca kupowania materiałów. Często dokonujemy zakupów w dużych sklepach budowlanych, co niekoniecznie jest dobrym rozwiązaniem. Jeśli materiałów ma być więcej, wówczas warto zamówić je poprzez hurtownię. Cena będzie niższa, a i koszty dostaw nie są tam wygórowane.

Trzecia wskazówka to natomiast znalezienie samej ekipy remontowej. Często kierujemy się pod tym względem kryterium ceny, ale to nie ono jest najważniejsze. Najistotniejsze jest to, aby ekipy była dobra, terminowa i wykonywała swoją pracę rzetelnie. Takie firmy sprzątają po sobie, nie marnują materiałów i starają się doradzać korzystnie – nie naciągają na kolejne bezsensowne dni pracy.

Czwarta rada to jakość stosowanych materiałów. Nie zawsze jest tak, że musimy wszędzie stosować te najdroższe, poparte certyfikatami czy też zdobywające wyróżnienia na rynku. Są one z pewnością lepsze, ale nie wszędzie konieczne do wykorzystania. Tańsze materiały również mogą spełnić swoje zadanie, szczególnie jeśli remontowany element jest w całkiem dobry stanie.

Nie remontuj na własną rękę!

Piąta ze wskazówek nie do końca jest popularna. Wiele osób uważa bowiem, że jeśli można, to warto jak najwięcej prac remontowych wykonywać samodzielnie. Nie do końca jest to prawdą. Jeśli czegoś nigdy wcześniej nie robiliśmy, to nie zrobimy tego dobrze za pierwszym razem. Będzie to nic innego jak metoda prób i błędów, która może kosztować nas wiele nerwów i pieniędzy. Za stracone materiały nikt już nam nie zwróci. Warto zatem przemyśleć tę kwestię i nawet pomimo wizji sporej oszczędności, powierzyć remont profesjonalnej ekipie.